OP mužů OFS Vsetín

JARO 2023

SK ZAŠOVÁ 1926 - JARCOVÁ 3:0 (2:0)

14.4. 2024 I 13. kolo I Zašová

1´+ 80´ Petřek, 14´ Halašta

Historicky asi nejrychlejší gól nás nasměroval k druhému domácímu vítězství!

Hned z rozehrání přišel dlouhý pas na pravou stranu, Halašta našel centrem Petřeka a ten po asi deseti sekundách hry nadvakrát překonal brankaře hostů - 1:0. Byli jsme aktivní a po čtvrthodině hry přidali druhou branku. Další nájezd z pravé strany tentokrát Halašta zakončil sám - 2:0. Do poločasu jsme mohli definitivně rozhodnout. Nejdříve odražený míč krásnými nůžkami Petřek poslal těsně vedle a krásnou střelou z dálky Sladovník trefil tyč.

Druhý poločas nám ale vůbec nevyšel.

Úplně jsme vypadli z tempa, hosté převzali iniciativu a diktovali tempo hry. Nedařilo se nám dostat do zápasu. Jarcová se začala nebezpečně tlačit do zakončení, které jí ale naštěstí pro nás vůbec nešlo a většina střel ze hry mířila vysoko nad nebo vedle. Když bylo nejhůř, pomohla i nám tyč. Z nejhoršího jsme se dostali šťastným gólem, když střelu Petřeka tečoval do protipohybu brankaře jeden z obránců - 3:0.

ZUBŘÍ - SK ZAŠOVÁ 1926 0:0

7.4. 2024 I 12. kolo I Zubří

BEZ KOMENTÁŘE

SK ZAŠOVÁ 1926 - HOŠŤÁLKOVÁ/KATEŘINICE "B" 4:1 (4:1)

31.3. 2024 I 11. kolo I Zašová

3´ Petřek, 10´ Tydlačka, 16´ Capil, 35´ Malík - 37´ Mrlina

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase.

Vstup do zápasu jsme měli raketový a hotovo bylo za půl hodiny. Hned ve třetí minutě rozehrál Matůš rychle a hlavně přesně přímý kop na Tydlačku, ten jej sklepl pod sebe a Petřek z opravdu krásné akce vstřelil náš první jarní gól - 1:0. Pak se k další standardce postavil Tydlačka a výstavní trefou potěšil oko diváka - 2:0. Prakticky stoprocentní efektivitu podtrhl další krásnou střelou Capil a po čtvrthodině hry svítil na ukazateli stav, který jsme dlouho neviděli - 3:0.

Další hřebíček do rakve hostů přidal Malík a bylo po zápase - 4:0. Ještě jsme se radovali, když hosté z první větší šance dokázali snížit. Nedorozumění Hadaše a obránců potrestal hlavou Mrlina - 4:1.

Druhý poločas pak nabídl dost šancí, ale branku již žádnou.

Zápas jsme dohrávali až po hříchu vlažně. Dali jsme soupeři spoustu prostoru, ten ožil a snažil se vrátit do zdánlivě ztraceného zápasu. Jenže proti byl Hadaš. Nejdříve chytil hostům tutovku z malého vápna a pak potvrdil dlouhodobou kvalitu, když vytáhl trojici gólových střel. Na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Petřek, ale samostatný nájezd prováhal.

Na výsledku už nic nezměnila ani červená karta pro hostujícího brankaře po hloupém faulu na Malíka. Připsali jsme si tak velmi důležité vítězství a do jara vstoupili opravdu výborně.

PODZIM 2023

SK ZAŠOVÁ 1926 - NOVÝ HROZENKOV/VKK "B" 0:2 (0:1)

4.11. 2023 I 10. kolo I Zašová

8´ Koňařík, 86´ Píšek

SK ZAŠOVÁ 1926 - HUTISKO 4:1 (2:0)

28.10. 2023 I 11. kolo I Zašová

8´ Bublík, 45´+ 82´ Vrabec, 70´ Handl - 84´ Vaštík (Pen.)

SK ZAŠOVÁ 1926 - STŘÍTEŽ/HRACHOVEC "B" 4:1 (2:0)

15.10. 2023 I 9. kolo I Zašová

11´ Podzemný, 42´ Malík, 50´+ 86´ Handl - 85´ Kubíček

Derby jsme zvládli a připsali si velmi důležité body do mimořádně vyrovnané tabulky, kde tři body dělí třetího od předposledního.

Začátek zápasu byl opatrný a prakticky bez šance na obou stranách. Hrálo se jen po šestnáctky. Jako by nikdo nechtěl udělat chybu. Až po deseti minutách hry předvedl krásnou individuální akci středem hřiště Podzemný a velké sólo zakončil prudkou střelou přesně k tyči - 1:0. Hosté působili nesehraně a toho jsme stihli do poločasu využít. Po rohu se nikým neatakován trefil hlavou přesně Malík - 2:0.

Hned po změně stran přidal třetí branku Handl - 3:0 a zápas se pro nás vyvíjel nad očekávání dobře. Pojistky výsledku mohli po samostatných nájezdech přidat Malík a po něm Handl, ale netrefili bránu. Před koncem zápasu jsme inkasovali z brejku gól - 3:1 na který ale okamžitě odpověděl svoji druhou brankou Handl 4:1 a definitivně odmítl jakékoliv drama.

ÚSTÍ - SK ZAŠOVÁ 1926 3:4 (2:2)

7.10. 2023 I 8. kolo I Ústí

18´ Potočný, 43´ Loucký, 53´ Valenta - 15´+87´ Handl, 37´ Tydlačka, 60´ Ščotka vlastní

LHOTA - SK ZAŠOVÁ 1926 4:1 (1:1)

1.10. 2023 I 7. kolo I Lhota

14´ Blažek, 64´ Zgarba, 74´ Jakubo, 85´ Švehlík - 35´ Handl

SK ZAŠOVÁ 1926 - KRHOVÁ/VM "C" 2:2 (0:0)

24.9. 2023 I 6. kolo I Zašová

51´+ 60´ Mužík - 52´+ 90´ Petřek

Bod za nerozhodný výsledek je pro nás s ohledem na průběh utkání vítězstvím. Dlouho jsme tahali za kratší konec. Výrazně mladší soupeř měl pochopitelně daleko lepší pohyb, držel míč a celkově působil fotbalovějším dojmem. My jsme opět bojovali s přesností, trpělivostí a neměli dost klidu na míči. Přesto byl první poločas z naší strany solidní a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhou půlku otevřeli hosté rychlou brankou. Po centru z pravé strany jsme zapomněli na Mužíka a ten hlavou  mířil přesně - 0:1. Hned z rozehrání však bylo vyrovnáno. Petřek ukázal přehled a lobem skoro z poloviny hřiště zaskočil Večeřu v bráně hostů - 1:1. Krhová hrála dál aktivně, prostřídala a držela tempo. S přibývajícími minutami a náročným způsobem hry, plným nepřesností nám začaly pomalu docházet síly. Když po hodině hry Mužík nechytatelnou střelou poslal hosty znovu do vedení, nevypadalo to s námi vůbec dobře - 1:2.

Přežili jsme dvacetiminutovou pasáž, kdy jsme se sice tlačili dopředu, ale bez výsledku a soupeř chodil do otevřené obrany. Někteří hráči dohrávali tzv. na krev a zasloužená odměna přišla v samotném závěru. Poslední centr do vápna si našel Petřek a hlavou vyrovnal na konečných - 2:2.

DOLNÍ BEČVA B - SK ZAŠOVÁ 1926 0:1 (0:1)

16.9. 2023 I 5. kolo I Dolní Bečva

24´ Podzemný

SK ZAŠOVÁ 1926 - HOVĚZÍ 1:5 (0:4)

10.9. 2023 I 4. kolo I Zašová

54´ Tydlačka (pen.) - 10´ Koňařík, 20´ Hromada, 38´ Kovář, 42´ Hruška, 71´ Štrbík

Obrovské problémy se sestavou jsme museli řešit před tímto zápasem. Dovolené, zranění a kritická byla situace na brankařském postu, kdy vypadli ze hry Hadaš, Malík i Barbirosha situaci ještě více zkomplikovaly.

To bohužel nic nemění na situaci, že soupeř předvedl výbornou kvalitu a výkon vysoko převyšující nadstandard okresního přeboru. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Nestačili jsme pohybem ani technicky a jen díky Růžičkovi v brance neskončil první poločas debaklem.

Po změně stran soupeř kontroloval hru a přestože se nám podařilo snížit, na žádný velký obrat v zápase to nestačilo.

JARCOVÁ - SK ZAŠOVÁ 1926 4:2 (2:1)

3.9. 2023 I 3. kolo I Jarcová

10´ Černoch, 32´ Bartošák, 84´ Oprchal, 91´ Táborský - 22´ Oprchal vlastní, 79´ Podzemný

SK ZAŠOVÁ 1926 - ZUBŘÍ 3:1 (0:1)

27.8. 2023 I 2. kolo I Zašová

53´ Handl, 54´Petřek, 87´ Tydlačka - 19´ Telecký

Derby na úvod sezóny přineslo dva rozdílné poločasy, vedení hostů, obrat domácích a po dlouhé době také konečně vítězství Zašové.

První poločas byl z naší strany hodně zakřiknutý. Hráli jsme zase zbrkle, nedařilo se držet míč, prakticky vůbec se nám nedařilo využívat rychlostní typy Vrabce a Petřeka na levé straně, zatímco hosté dokázali svoji nejsilnější zbraň v podobě Karla Drdy využít stoprocentně. Ten byl u všeho podstatného. Nejdříve přesným centrem připravil vedoucí gól Teleckému 0:1, pak nebezpečně zkoušel překvapit Malíka na bližší tyči a před koncem poločasu pro nás naštěstí zazdil velkou tutovku, když se zbavil tří obránců.

Do druhého poločasu nastoupila jiná Zašová. Rychlejší a přesnější. Neuteklo ani deset minut, přišla rychlá akce po pravé straně, na jejímž konci byl Honza Handl, který zkušeně vyrovnal - 1:1. Minutu nato centr z levé strany uklidil do sítě Petřek a strhl vedení na na naši stranu - 2:1.

Zápas měl kvalitu, Zubří se snažilo vyrovnat, ale byli jsme daleko pozornější než v prvním poločase. Žádné drama pak v závěru nepřipustil Tydlačka, který nádhernou střelou přidal pojistku - 3:1.