Děkujeme trenérům a hráčům za předvedené výkony a výsledky, stejně jako děkujeme všem partnerům za podporu.

JARO 2023

ZUBŘÍ - SK ZAŠOVÁ 1926 0:0 (0:0)

18.6. 2023 I 21. kolo I Zubří

Pro nás poslední zápas sezóny a motivace v derby prodloužit vítěznou sérii nezačala vůbec dobře.

Domácí pokud chtěli pomýšlet na titul přeborníka okresu, museli dnes uspět a bodovat za každou cenu a právě "museli" až příliš okatě psalo scénář prvního poločasu. Úvodní desetiminutovka přinesla emoce na obou stranách. Zvláštní rychlou penaltu pro domácí poslal Raždík vysoko nad a pak stejnou výhodu na druhé straně trestuhodně zahodil Orlov. Další spornou penaltu pro domácí až po debatě s pomezním hlavní rozhodčí Leško nakonec vytáhl na hranici vápna, ale ani z této šance domácí nevytěžili nic. Naopak. Z protiútoku mohl trestat Petřek, ale trefil jen střed branky a připravenou náruč Jurky.

Druhý poločas přinesl fotbalové trápení na obou stranách. Mraky nepřesností, technických nedostatků, domácí hráli v křeči, my jsme se prakticky vůbec nedostali do kombinace a k zakončení, ale tyto nedostatky jsme dnes nahradili nasazením a bojovností, nevypustili žádný souboj a na konci zápasu jsme si mohli říct, že jsme pro úspěch v derby udělali maximum - neprohráli a nedostali gól.

Zvláštní díky dnes patří taky našim fanouškům, kteří nás celý zápas hnali za úspěchem, díky!

SK ZAŠOVÁ 1926 - NOVÝ HROZENKOV/VKK "B" 3:0 (2:0)

11.6. 2023 I 20. kolo I Zašová

7´ Malík, 30´ Tvrdý, 89´ Podzemný

Zápas který kdo neviděl, neuvěří, protože stalo se v něm toho opravdu moc.

Hosté byli lepším mužstvem a patřil jim vstup do zápasu i celý první poločas, kdy si vytvořili několik šancí, které ovšem dokázali místy až neuvěřitelně zahodit. Nám se naopak hned z prvního útoku podařilo skórovat. Na míč za obranu si naběhl Malík, byl u něj dřív než brankař a z těžkého úhlu jej dokázal přelobovat - 1:0. Den otevřených dveří v naší obraně pokračoval a počet šancí hostů rychle rostl. Po půl hodině hry jsme vedli o dvě branky. K míči se dostal Tomáš Tvrdý a krásnou střelou nás poslal do dvoubrankového vedení - 2:0.

Druhý poločas začal tutovkami na obou stranách. Hosté byli dál aktivnější, stále se tlačili do útoku, ale když několikrát nedokázali vstřelit gól prakticky ani z brankové čáry, živili jsme šance na vítězství dál. Pojistku výsledku mohli přidat Malík i Martínek, ale nepovedlo se. Až minutu před koncem zápasu dokázal Martínek v útoku podržet míč, přihrál přesně Podzemnému a ten výstavní střelou do šibenice určil vítěze - 3:0.

Pro hosty strašně krutý zápas, který se nevidí každý den. My jsme dokázali být v prvním poločase maximálně efektivní, druhý poločas odbojovali na hraně sil a máme motivaci do derby před posledním zápase sezóny.

STŘÍTEŽ - SK ZAŠOVÁ 1926 0:2 (0:0)

3.6. 2023 I 19. kolo I Střítež

72´ Handl, 86´ Orlov

Vítězná série se nezastavila ani v derby proti Stříteži, ve kterém jsme byli lepším mužstvem a prostě a jednoduše vyhráli.

Hráli jsme dobře, zodpovědně, měli výrazně lepší pohyb především ve středové řadě, ve které jsme proti svému soupeři dominovali a za celý první poločas ho nepustili prakticky k ničemu. Jediné co nám chybělo, byl klid na míči, kdy jsme ze spousty nadějných příležitostí nedokázali svou převahu využít.

Druhou půlku začali domácí tutovkou, kterou výborně zlikvidoval Hadaš, ale jinak se obraz hry nezměnil. Tlačili jsme se dopředu, jen nám chyběl udělat poslední krok a stále se nám nedařilo dotlačit míč do sítě. Až čtvrt hodinky před koncem konečně vyšla rychlá akce z levé strany, kterou chladnokrevně proměnil Honza Handl - 0:1. Z ničeho však mohli domácí vyrovnat. Zatáhli jsme se a centr do vápna poslal hlavou jeden z domácích útočníků naštěstí vedle. Ve správný čas přišel na hřiště Orlov. Postavil se ke standardce a nechytatelně nedovolil žádné drama - 0:2.

SK ZAŠOVÁ 1926 - ÚSTÍ 4:1 (3:0)

28.5. 2023 I 18. kolo I Zašová

11´+ 44´ Vrabec, 21´ Matocha, 75´ Podzemný - 55´ Valchař

Po nejlepším výkonu jara jsme potvrdili předešlé dva zápasy a s největší pravděpodobností jsme se dostali z nejhoršího.

Byl to dnes diametrálně odlišný výkon. Sebevědomý, bez pro nás typické zbrklosti, nepřesností a bezhlavé hry nahoru dolů. A když k tomu připočteme prakticky stoprocentní efektivitu v zakončení, tak musíme mít z dnešního výkonu radost.

Proti výbornému soupeři jsme začali sice opatrně, ale bez chyb. Nikam jsme se netlačili, drželi míč a pomohla nám rychlá branka, když Lukáš Vrabec napřáhl zpoza vápna a tečovaná střela zapadla na první tyč - 1:0. Krátce nato se k podobnému zakončení dostal Lukáš Matocha a utažená levačka mířila neomylně - 2:0. Kontrolovali jsme první poločas a hrozili ze standardek, které Vrabcovi dnes sedly a minutu před poločasem poslal ukázkový roh na první tyč, který si Zicho srazil do vlastní brány - 3:0.

Po změně stran jsme se zatáhli a druhá půlka patřila hostům. Valchařův gól na 3:1 nám sebral klid a na půlhodinu jsme úplně vypadli z tempa. Soupeř ožil, držel míč, kombinoval, ale do stoprocentní šance se nedostal a střely z dálky byly nepřesné. Směrem dozadu jsme byli až na výjimky pozorní a definitivní jistotu nám dal čtvrt hodiny před koncem Kuba Podzemný, který vybojoval zdánlivě ztracený míč a další technickou střelou k tyči určil konečný stav zápasu - 4:1.

JARCOVÁ - SK ZAŠOVÁ 1926 0:4 (0:1)

21.5. 2023 I 17. kolo I Jarcová

15´+ 67´ Vrabec, 69´ Matocha, 72´ Petřek

Druhý zápas o šest bodů jsme taky zvládli!

Vstup do zápasu jsme měli fantastický, když během úvodních pěti minut postupovali sami na branku domácích nejdříve Tvrdý a poté Vrabec, ale ani jeden nedokázal dát gól. Rychlost na obou krajích zálohy na soupeře platila. Pak se do dalšího úniku dostal zase Vrabec, navedl si míč na střelu a nádherně trefil - 0:1.

Dobře pracovala i útočná dvojice Malík s Handlem. Nechali jsme se strhnout hrou, tlačili se místy až zbytečně dopředu a ve snaze rychle přidat druhou branku otevírali hru. Domácí nás začali přehrávat ve středu hřiště a měli dostatek prostoru i času k přípravě zakončení, ale všechny střely skončily naštěstí vedle.

Druhý poločas jsme začali zodpovědněji. Velký klid do středové řady přinesl především Petřek, který dokázal v důležitých situacích podržet míč a přesně rozehrát. Zápas jsme rozhodli pětiminutovkou, ve které jsme dokázali dát tři góly. Nejdříve nechytatelnou střelu poslal přesně k tyči Vrabec - 0:2, pak se po rohu prosadil Matocha - 0:3 a nakonec individuální průnik soupeřovou obranou zakončil přesně Petřek - 0:4.

SK ZAŠOVÁ 1926 - HUSLENKY 2:0 (1:0)

14.5. 2023 I 16. kolo I Zašová

24´ Malík, 71´ Petřek

Zápas o šest bodů jsme nakonec zvládli!

Co náš výkon dlouhodobě sráží, je zbrklost, netrpělivost a složité řešení herních situací. S každým nepovedeným zápasem se jednoduché věci stávají složitými, míče se odráží jinam a na gól se strašně nadřeme. A proti aktuálně posledním Huslenkám tomu nebylo jinak.

Přestože jsme byli fotbalovější a měli lepší pohyb, nedařilo se nám hru zjednodušit, poztráceli jsme spoustu míčů, hráli jen po vápno a pokud jsme se dostali do zakončení, tak jen střelami z dálky, se kterými neměl Frýdl větší problém a rozchytal se k velkému výkonu. Až první velká chyba hostů v obraně přinesla kýžený gól. Podklouznutí stopera využil Malík a samostatný nájezd protlačil do sítě - 1:0. Chtěli jsme do poločasu přidat druhou branku jistoty, ale byli to naopak hosté, kteří mohli srovnat když hlavička olízla břevno.

Druhý poločas pro nás začal fantasticky. Tvrdý vybojoval penaltu, tu ale Matůšovi Frýdl fantasticky chytil. A protože v dalších gólovkách selhali Orlov i Vrabec, začali jsme se o výsledek bát. Zbytečně jsme zatáhli středovou řadu a dali hostům prostor pro kombinaci. Šťastným se ukázalo nasazení Petřeka po dlouhé fotbalové pauze. Ten si zkušeně naběhl na střílený centr Malíka a přidal druhý gól - 2:0.

Poslední minuty zápasu přinesly zbytečné drama. Nedařilo se nám udržet míč, hosté si díky několika standardkám vytvořili tlak a dvakrát jsme vykopávali míč z prázdné brány. Definitivní pojistku mohl přidat Handl, ale trefil jen tyč a dorážka Škrobáka se mezi tři tyče nevešla.

BYNINA - SK ZAŠOVÁ 1926 3:1 (0:0)

6.5. 2023 I 15. kolo I Bynina

48´ Stodůlka, 57´ Kuchařík, 6´ Odstrčil - 89´ Matůš (P)

BEZ KOMENTÁŘE...

VALAŠSKÁ BYSTŘICE - SK ZAŠOVÁ 1926 2:0 (0:0)

30.4. 2023 I 14. kolo I Valašská Bystřice

72´ Vrábel, 93´ Bártek

Pokud pro nás byly poslední dva zápasy těžké a na body jsme se nadřeli, dnes po několika minutách hry vypadalo vše velmi nadějně a hladce. Že nakonec odejdeme poraženi je velkým zklamáním.

Od začátku jsme byli aktivnější. Na těžkém terénu jsme byli pohyblivější než domácí a až překvapivě jednoduše jsme se dostávali před branku soupeře. Tady jsme ovšem opakovaně naráželi na špatné řešení předfinální fáze a z nadějných pozic se nedostávali do zakončení. V tomto duchu se nesl prakticky celý první poločas, ale zdálo se být jen otázkou času, kdy dáme první gól. Nestalo se. Ani jedna střela neskončila v síti a dokonce ani samostatný nájezd z poloviny hřiště nevyšel, když si Tomáš Tvrdý posledním dotykem před zakončením ukopl míč.

A to nás stálo nakonec všechny body. Domácí se "oklepali" a jednoduchým přechodem přes naši již unavenou záložní řadu hledali okénka v obraně. My jsme dál stereotypně hráli pravý opak. Pomalu, nepřesně a příliš složitě. A trest přišel čtvrt hodiny před koncem. První varování ještě Malík pohotově chytil, ale pak přišla laciná ztráta na polovině hřiště, tři rychlé přihrávky, centr a Vrábel do prázdné branky otevřel skóre - 1:0.

V posledních minutách se nám podařilo dostat několik nebezpečných centrů do vápna a přišly dvě šance na vyrovnání, ale selhali jsme, stejně jako pomezní i hlavní rozhodčí, kteří v nastaveném čase zapomněli, že ofsajdová pozice není před předposledním hráčem a při pobytu brankaře Malíka na útočné polovině dovolili domácímu Bártkovi vstřelit druhý gól, který ovšem na skutečnosti, že jsme si tento zápas prohráli vlastně úplně sami nic nezměnilo - 2:0.

SK ZAŠOVÁ 1926 - KRHOVÁ 1:0 (1:0)

23.4. 2023 I 13. kolo I Zašová

26´ Tvrdý

V derby jsme potřebovali vyhrát. A to se nakonec podařilo, ale vítězství se před krásnou návštěvou tří set diváků nerodilo vůbec lehce.

Podařilo se nám využít vstup do zápasu. Byli jsme aktivnější, snažili se tvořit hru a hráli jsme především po pravé straně přes Tomáše Tvrdého, který těžil ze své rychlosti a po půlhodině donutil soupeře na své levé straně ke střídání. To už jsme ale vedli. A byl to právě Tvrdý, který dokázal využít odražený míč ve vápně a prudkou střelou na první tyč prostřeli Večeřu v brance hostů - 1:0.

Druhou půlku jsme začali zakřiknutě. Zatáhli jsme se a dali až příliš prostoru soupeři, který se tlačil k vyrovnání. A několikrát k němu byli hosté opravdu blízko. Spoustu nebezpečných situací jsme ale dokázali na poslední chvíli ubránit, pomohla nám i branková konstrukce a především bezchybný Malík, který v brance zastoupil stálici Hadaše.

S přibývajícími minutami se začala otevírat okénka v obraně hostů. Mohli jsme rozhodnout, ale v těchto chvílích nám chyběla na hřišti zkušenost. Několik nadějných situací jsme vůbec nedotáhli do zakončení, přímý kop z dobré pozice poslal Palacký jen do boční sítě a z rychlého brejku pak Černý netrefil branku. V nastavení nás Krhová potrestala, když přímý kop z poloviny hřiště dotlačila do sítě, ale pro ofsajd nakonec gól neplatil a tak nám spadl obrovský kámen ze srdce.

HOŠŤÁLKOVÁ - SK ZAŠOVÁ 1926 2:2 (2:0)

16.4. 2023 I 23. kolo I Hošťálková

2´ Hrabovský, 16´ Mrlina - 77´ Vrabec, 84´ Tvrdý

SK ZAŠOVÁ 1926 - HUTISKO 3:3 (1:2)

9.4. 2023 I 22. kolo I Zašová

10´ Matůš, 65´ Orlov, 93´ Tvrdý - 18´+38´Vala, 96´ Poruba

PODZIM 2022

HUTISKO - SK ZAŠOVÁ 1926 1:4 (1:3)

28.10. 2022 I 11. kolo I Hutisko

41´ Adamec - 6´ Trtík, 10´+ 20´+ 92´ Malík

SK ZAŠOVÁ 1926 - ZUBŘÍ 1:2 (0:2)

23.10. 2022 I 10. kolo I Zašová

49´ Vrabce - 12´ Raždík, 19´ Nerád

NOVÝ HROZENKOV/VKK - SK ZAŠOVÁ 1926 1:0 (1:0)
15.10. 2022 I 9. kolo I Nový Hrozenkov

21´ Orság

SK ZAŠOVÁ 1926 - STŘÍTEŽ n.B. 1:4 (0:1)

9.10. 2022 I 8. kolo I Zašová

70´ Vrabec - 24´ Michalák, 49´+ 51´+ 92´ Šebek

ÚSTÍ - SK ZAŠOVÁ 1926 4:2 (2:2)
1.10. 2022 I 7. kolo I Ústí

17´+ 81´ Čada, 34´ Valchař, 56´ Macháček - 6´ Palacký, 43´ Tvrdý

SK ZAŠOVÁ 1926 - HOŠŤÁLKOVÁ/KATEŘINICE B 1:1 (0:0)

28.9. 2022 I 1. kolo I Zašová

76´ Matůš - 70´ Barčák

Středeční dohrávka nás zastihla v kombinované sestavě, kdy pro zranění chyběl opory Orlov, pracovní povinnosti nepustily do zápasu Bublíka a chyběl také Trtík, který je v disciplinárním trestu.

Začalo se opatrně a dlouho se před žádnou z branek nestalo nic důležitého. Jako první pak zahrozili hosté, ale tutovku Hadaš vyrazil. To bylo z prvního poločasu vše. Druhá půlka změnu nepřinesla. Dopředu nám to nešlo a zápas začali postupně kontrolovat hosté. Ti mohli jít do vedení, ale druhou stoprocentní gólovku z pěti metrů Hadaš zázračným zákrokem zlikvidoval.

Čtvrthodinku před koncem ale přece jen udeřilo. Do třetice se sám před brankařem ocitl Barčák a střelou k tyči otevřel skóre - 0:1. Na inkasovaný gól se nám podařilo naštěstí rychle odpovědět. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Matůš a vyrovnal - 1:1. Konec zápasu byl divoký. Mokrý trávník přinesl chyby v obranách a několik rychlých protiútoků na obou stranách. Hosté stříleli do boční sítě a vítěznou branku Zašové pak odmítl Palacký, který ve skluzu nedokázal dotlačit míč do sítě.

SK ZAŠOVÁ 1926 - JARCOVÁ 2:1 (2:0)

25.9. 2022 I 6. kolo I Zašová

30´ Vrabec, 42´ Škrobák - 52´ Bartošák V.

HUSLENKY - SK ZAŠOVÁ 1926 2:1 (0:0)

18.9. 2022 I 5. kolo I Huslenky

75´ Januš, 84´ Chovanec - 80´ Matůš

SK ZAŠOVÁ 1926 - BYNINA 2:2 (2:1)

11.9. 2022 I 4. kolo I Zašová

7´Vrabec, 18´ Malík - 23´ Stodůlka, 69´ Horák

Zápas plný nervozity jsme měli rozehraný velmi dobře, ale nakonec můžeme být rádi za bod.

Po vlažném začátku se rychle trefil Vrabec, který využil přesný centr z pravé strany a nikým nehlídaný prostřelil brankaře hostů - 1:0. Pak dvakrát zahrozila Bynina. Jednoduché akce středem hřiště jí přinesly dva samostatné nájezdy a nestárnoucí Hadaš musel ukázat kvalitu. Když pak z přímého kopu přidal Malík druhou branku, vypadalo vše nadějně - 2:0.

Jenže opak byl pravdou. Hosté hráli chytře a třetí nabídku samostatného nájezdu dokázali Stodůlkou přetavit v kontaktní branku - 2:1. Na kopačky se vkradla nervozita a směrem dopředu se nám přestalo dařit.

Druhý poločas se hrál v režii hostů. Prakticky vůbec se nám nedařilo podržet míč, hloupé kličky končily jednoduchými ztrátami a přicházely nebezpečné protiútoky, které smrděly gólem. Směrem dopředu jsme byli naprosto bezzubí. Ofenzivní bezmoc podpořená několika spornými výroky přinesla dvě červené karty, když po vzájemném souboji a oplácení předčasně odešli do sprch domácí Trtík a hostující Kuchařík. Když jsme se pak po dlouhé době konečně dostali ke standardce, skončila gólem, ale bohužel v naší síti. Rohový kop propadl na vápno, dvakrát jsme byli u míče pozdě a Horák po dlouhém sólu z půlky hřiště vyrovnal - 2:2.

Konec zápasu jsme dohrávali pod tlakem. Několik standardek do vápna se nám ale podařilo ubránit a konečnou remízu musíme objektivně brát.

SK ZAŠOVÁ 1926 - VALAŠSKÁ BYSTŘICE 3:0 (1:0)

4.9. 2022 I 3. kolo I Zašová

44+88´(pen.) Trtík Bronislav, 70´ (pen.) Škrobák Miroslav

BEZ KOMENTÁŘE...!

KRHOVÁ – SK ZAŠOVÁ 1926 1:1 (1:0)

27.8. 2022 I 2. kolo I Krhová

10´ Blažek - 62´ Vrabec