Soutěž ukončena rozhodnutím FAČR po podzimní části SR v roce 2020

PODZIM 2019

SK ZAŠOVÁ 1926 - HORNÍ BEČVA 1:4 (0:3)

2.11. 2019 | 1. kolo | Zašová

61´ Tvrdý Tomáš - 2´+7´ Vaníček Tomáš, 40´ Zetocha Filip, 86´ Ondruch Martin

BEZ KOMENTÁŘE...!

SK ZAŠOVÁ 1926 - ÚSTÍ U VSETÍNA 2:0 (0:0)

28.10. 2019 | 5. kolo | Zašová

60´ Matůš

HUSLENKY - SK ZAŠOVÁ 1926 2:3P (2:2)

26.10. 2019 | 12. kolo | Huslenky

2´ Šimara Adam, 18´ Blaha Ondřej - 8´ Malík Tomáš, 23´ Škrobák Miroslav (pen.)

SK ZAŠOVÁ 1926 - HOŠŤÁLKOVÁ 2:0 (0:0)

20.10. 2019 | 12. kolo | Zašová

48´ Mikulenka, 88´ Bublík

Hned z prvního útoku se mohlo měnit skóre. Hosté okamžitě po rozehrávce poslali dlouhý nákop za obranu, Čaňo zaspal, přišel přesný centr z levé strany a Astr s námahou vyrazil na roh. Opticky hrála Hošťálková lehčeji. Až příliš nepřesností z naší strany bylo v kontrastu s jednoduchostí hostů. Druhou gólovku jim nabídl další chybou Škrobák, jenž stejně jako před ním Čaňo mohl děkovat Astrovi, který byl z brány rychle venku a během dvaceti minut chytil druhý gól. Třetí desetiminutovka, třetí velká šance Hošťálkové. Po přímém kopu do zdi přišlo chytré přehození obrany, ale pokus o lob Astr i tentokrát vyrazil na lob. První poločas nám vůbec nevyšel a nevystřelili jsme na branku.

Jako blesk z čistého nebe pak přišla naše vedoucí branka. Po změně stran si došel pro faul Tvrdý a výborně zahraný přímý kop tečoval na zadní tyč Mikulenka - 1:0. První světlý moment v jinak ne příliš pohledném utkání. Když pak hosté nedokázali přetavit na gól další výbornou šanci, začaly se misky vah překlápět na naši stranu. Nejdřív znovu utekl po pravé straně Tvrdý, ale místo střely volil zbytečně zpětnou přihrávku na nikoho. Krátce nato technickou střelou z dobré pozice přestřelil Čaňo a přímý kop Ondřeje vyrazil Dančák na roh.

S blížícím se koncem zápasu přinesl volnější metr rozhodčího několik tvrdších zákroků a emočních chvilek, kdy mohla padnout červená karta na každé straně. Jednobrankové vedení jsme začali bránit až příliš brzy, ale hosté již síly na žádnou větší šanci nenašli. Naopak. Dvě minuty před koncem jsme dokázali vybojovat míč a nejkrásnější akci zápasu zakončil neomylně druhou naší brankou Bublík - 2:0.

LIPTÁL - SK ZAŠOVÁ 1926 2:5 (1:4)

13.10. 2019 | 11. kolo | Liptál

32´ Kachtík, 57´ Navrátil - 4´+21´+45´ Malík, 26´ Mikulenka, 76´ Pobořil P.

SK ZAŠOVÁ 1926 - HUTISKO 1:2 (1:1)

6.10. 2019 | 10. kolo | Zašová

8´ Holiš (pen.) - 23´ Ondřej (vlastní), 91´ Poruba (pen.)

Zvláštní zápas, ve kterém "každý chvilku, tahal pilku" nakonec rozhodla naše střelecká nemohoucnost.

Úvodní desetiminutovka nabídla po gólovce na obou stranách. Jako první ji zahodili hosté, když prostrčení mezi obránce přečetl brankař Astr a zmenšil střelecký úhel a krátce nato využil penaltu Holiš a poslal nás do rychlého vedení - 1:0.

Z jednobrankového náskoku jsme se ale neradovali dlouho. Po dvaceti minutách hry kuriózním vlastním gólem překonal Astra pravý obránce Ondřej a bylo srovnáno - 1:1. Nehrál se žádný zaďour. Obě mužstva útočila a chtěla vstřelit gól, ale brankaři byli proti a všechny šance zlikvidovali.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Ofenzivní pětiminutovky se střídaly a zápas měl spád. Po hodince hry jsme si přece jen dokázali vytvořit převahu, ale špatnou finální přihrávkou a nedůrazným zakončením jsme ji nedokázali nijak využít.

Trest mohl přijít, ale Hutisko neproměnilo samostatný nájezd. Na ten odpověděl Holiš nastřelenou tyčkou. Když vše směřovalo do pokutových kopů, přišla naše obrovská chyba, kterou hasil na brankové čáře za cenu červené karty Matůš a pokutový kop v již nastaveném čase se štěstím proměnil Poruba - 1:2.

SK ZAŠOVÁ 1926 - LHOTA U VSETÍNA 2:1 (0:1)

29.9. 2019 | 9. kolo | Zašová

48´ Malík, 55´ Ondřej - 23´ Blažek

BRANKY - SK ZAŠOVÁ 1926 1:2P (0:1)

22.9. 2019 | 8. kolo | Branky

75´ Kovář - 33´ Mikulenka

SK ZAŠOVÁ 1926 - JABLŮNKA 0:3 (0:2)

15.9. 2019 | 7. kolo | Zašová

11´+31´ Čůma, 80´ Murín

VALAŠSKÁ BYSTŘICE - SK ZAŠOVÁ 1926 1:3 (1:0)

8.9. 2019 | 6. kolo | Val. Bystřice

24´ Vrábel - 49´ Štěpán D., 63´ Matůš, 75´ Pobořil P.

STŘÍTEŽ - SK ZAŠOVÁ 1926 6:1 (2:1)

25.8. 2019 | 4. kolo | Střítež

21´+45´+49´ Freisler, 56´ Vavruša, 75´+81´ Šebek - 28´ Michálek

SK ZAŠOVÁ 1926 - NOVÝ HROZENKOV 2:0 (1:0)

18.8. 2019 | 3. kolo | Zašová

39´ Rajnoch, 75´ Ondřej

Astr - Čaňo (53´ Pobořil M.), Šichtář, Škrobák, Michálek - Tvrdý, Novák (74´ Ondřej), Reček, Holiš, Pobořil P., Rajnoch (63´ Štěpán)

Bojovné utkání jsme dokázali strhnout na svou stranu až ve druhém poločase. V tom prvním se hodně bojovalo především ve středu hřiště, nakopávané balóny nenacházely adresáty a šancí bylo jako šafránu, spíš žádné. Pak se štěstíčko usmálo. Těsně před poločasem se do střely postavil Rajnoch a tečoval míč do protipohybu brankaře - 1:0.

Druhá půlka už byla o něčem jiném. Zvýšená aktivita brzo přinesla šance na pojistku, ale Orság v brance hostů čaroval. Nejdřív robinsonádou sebral gól z hlavy Škrobákovi, pak na něj přímo z rohu nevyzrál Petr Pobořil, tomu Orság vyrazil i přímý kop a gólem neskončila ani čtvrtá šance Pobořila, když z malého vápna vysoko přestřelil.

Odpor hostů zlomil až střídající Ondřej. Po minutě pobytu na hřišti se postavil k přímému kopu a trefil se přesně - 2:0. Další minuty přinesly již jen několik žlutých karet.

FC ZUBŘÍ - SK ZAŠOVÁ 1926 2:1 (1:1)

9.8. 2019 | 2. kolo | Zubří

22´ Kantor, 60´ Solanský - 37´ Černý

ČK 90´ Matůš (ZAŠ)

Astr - Ondřej (81´ Štěpán), Šichtář, Škrobák, Michálek - Tvrdý, Matůš, Podzemný, Reček - Holiš (60´ Pobořil P.), Černý (60´ Bublík)

Start nového soutěžního ročníku proběhl v novém formátu zahajovacím zápasem za přítomnosti zástupců OFS Vsetín, starosty obce Zubří, zástupců FC Baník Ostrava a fotbalové osobnosti Martina Lukeše slavnostním výkopem v pátečním termínu.

Derby přineslo vcelku vyrovnaný první poločas, kdy se obě mužstva střídala v aktivitě, hrálo se celkem svižně, ale mušky všech střelců byly na začátku sezóny značně vychýlené. Nejnebezpečnějším hráčem domácích byl Karel Drda, který také připravil první gólovou šanci, ale ta ještě zůstala nevyužita. Pak jsme ale propadli na pravé straně a střílenou přihrávku do malého vápna poslal neomylně do sítě Kantor - 1:0. Vyrovnat mohl krátce nato Podzemný, který se po dlouhém centru Šichtáře za obranu řítil sám na Barabáše, ale trestuhodně netrefil branku. Přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Rohový kop Matůše využil hlavou Černý a vyrovnal - 1:1.

Druhý poločas změnu nepřinesl. Zubří sice bylo aktivnější, ale několik centrů a standardních situací výraznější ohrožení branky nepřineslo. Zápas se zlomil dvoumi otočenými fauly. Několika ostrými zákroky jsme během deseti minut inkasovali 4 žluté karty, vypadli z tempa, ztratili koncentraci a domácí toho dokonale využili. Zatlačili nás na vlastní polovinu a jeden z rychlých protiútoků přetavil Solanský ve vedoucí branku - 2:1.

S blížícím se koncem zápasu jsme zkoušeli s výsledkem "něco" udělat, ale veškerá snaha končila před pokutovým územím Zubří. Individuálně jsme se prosadit nedokázali a ve vápně nám přece jen chyběl větší důraz a sebevědomí. Okénka v otevřené obraně mohli domácí potrestat třetím gólem, ale nová tvář v naší brance veterán Astr podal kvalitní výkon, do poslední chvíle živil naději na vyrovnání, které bohužel nepřišlo a po zásluze byl vyhlášen hráčem utkání.